امروز: چهارشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۸

مقام معظم رهبری: اگر ژرف یابی و پژوهش نباشد; نتیجه اش یک جا ایستادن، در جا زدن و با دنیای پیرامون خود به تدریج بیگانه تر شدن است.

Nivo Slider Demo

محل فعلی شما : صفحه اصلی

حق اختراع اپل برای نمایشگر تاشو

اپل حق اختراعش را برای نمایشگر تاشو ثبت کرد

به گزارش سی ان ان، اپل حق امتیاز صفحه نمایش آیفون تاشو اپل را دریافت کرده است. این حق امتیاز که توسط بنگاه تجارت و حق امتیاز آمریکا ارائه شده، دستگاهی الکترونیکی با صفحه نمایش و کاور تاشو را توصیف می نماید. حق اختراع اپل برای نمایشگر تاشو ثبت شده و در ادامه با هم درباره آن صحبت می کنیم، با ترنجی همراه باشید.


به گزارش صدای ایران از ترنجی، گاهی اوقات کمپانی ها، از جمله اپل حق امتیازاتی را دریافت می کنند اما هیچ وقت ثمره ای از آن حاصل نمی شود؛ چرا که به بار نشستن یک محصول حتماً باید سود مالی برای شرکت ها داشته باشد. درخواست این حق امتیاز در سال 2018 در میان درخواست های دیگر اپل در مورد دستگاه های تاشو تقدیم بنگاه تجارت شده بود. اپل اولین شرکتی بود که این حق امتیاز را دریافت کرد.

یک تحلیلگر به نام دنیل ایوز گفت: «تلفن های تاشو و شبکه 5G نسل بعدی تلفن های همراه را تعیین می کنند.» او به سی ان ان گفت که اپل سال هاست به ایده ی تلفن تاشو می اندیشد و از سال 2017 رسماً به ارزیابی تولید آن مشغول است.

در گذشته اپل حق امتیازهایی برای صفحه نمایش تاشو با حسگر اثر انگشت و شبیه به کتاب و همچنین آیفون تاشو اپل که مثل گیره به لباس بچسبد، دریافت کرده بود. اما حالا ایوز عقیده دارد حق امتیاز جدید اپل از اهمیت خاصی برخوردار است؛ چرا که نشان می دهد اپل قصد تولید تلفن همراه تاشو دارد. در کنگره ی جهانی موبایل، سامسونگ و هواوی تلفن های تاشوی خود را معرفی کردند، اما در روانه کردن آن ها به بازار دچار مشکل شدند.


چندین گزارش از اولین کسانی که به گلکسی فولد ۱۹۸۰ دلاری دسترسی داشتند، منتشر شد که خبر از شکستن صفحه نمایش تنها چند روز پس از استفاده می داد. سامسونگ تاریخ عرضه را از ماه آوریل تغییر داد اما تاریخ جدید را اعلام نکرد. در روز جمعه هم Best Buy پیش سفارشات گلکسی فولد را لغو نمود.


هواوی هم که به دلیل جنگ اقتصادی میان آمریکا و چین و تصمیم آمریکا برای قطع ارتباط اقتصادی با این کشور، به فهرست کمپانی های تحریم شده از سوی آمریکا اضافه شد. ایوز گفت:«کمپانی های دیگر در مبحث تلفن تاشو، پشت سر سامسونگ قرار می گرفتند اما فولد هم مشکل فنی پیدا کرد هم قیمت بالایی داشت.»

نظر شما چیست؟ فکر می کنید که اپل امسال یا سال بعد به بازار موبایل های تاشو ورود کند؟ من فکر می کنم سال ۲۰۲۰ باید برای آیفون ها حسابی جذاب باشد.