امروز: شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۸

مقام معظم رهبری: باید اهل علم در محیط دانشگاه به تولید علم با نگاه مبتكرانه و سازنده بپردازند.

Nivo Slider Demo

محل فعلی شما : صفحه اصلی

۱۰ اختراع انقلابی در خودروسازی

از روزی كه اولین خودروی تولید شده از خط مونتاژ خارج شد، «نوآوری» كلیدواژه‌ای بود كه همراه آن در ذهن تولیدكنندگان شكل گرفت. در صد سال گذشته شركت‌های خودروساز مبالغ هنگفتی برای یافتن راه‌حل‌های جدید، فناوری‌های نوین، مواد مورد استفاده و ... سرمایه‌گذاری كرده‌اند. تمام این اقدامات سبب شده اكنون شاهد تولید خودروهای خودران، جعبه‌دنده‌های اتوماتیك و ایمنی فعال در آنها باشیم. امكاناتی كه آنقدر هوشمند و حساس شده‌اند كه می‌توانند مشكلات و موارد به‌وجود آمده در سامانه خودروهایمان را قبل از این‌كه ما متوجه‌شان بشویم تشخیص داده و اعلام كنند.با این حال هیچ‌گاه مسیر نوآوری آسان نبود و ثبت اختراعات جدید و تولید اغلب آنها در طول سالیان متمادی دشواری‌های خاص خود را داشتند. برخی از این‌گونه اختراعات هرگز فرصت تكرار بیشتر از یك نسل را به دست نیاوردند؛ در حالی كه بعضی دیگر آنقدر حیاتی و سودمند بودند كه به طور منظم و همیشگی در تولیدات خودروسازان به كار گرفته شدند. در ادامه با فهرستی از اولین پیشرفت‌های فناورانه صنعت خودرو و تاریخچه اختراع آنها آشنا خواهیم شد؛ پیشرفت‌هایی كه اكنون جزو ثابت استانداردهای خودروسازی امروزی به‌شمار می‌روند، اما زمانی ابتكاری بدیع در دنیای خودرو محسوب می‌شدند.


جعبه‌دنده اتوماتیك (اولدزموبیل)

اولدزموبیل همواره به عنوان ارائه دهنده فناوری‌های جدید در جنرال‌موتورز مشهور بوده و جعبه‌دنده اتوماتیك نیز یكی از بزرگ‌ترین دستاوردهای آنهاست.
اولدزموبیل نمونه ابتدایی آن را در سال 1318/ 1939 معرفی كرد؛ اما به دلیل آن‌كه از فناوری تكنوماتیك بهره می‌برد، آهسته، پیچیده و سنگین بود. میزان علاقه و كاربردی بودن این فناوری آنقدر محبوب و فراگیر شد كه باعث شد از زمان ارائه آن تا امروز همواره بر گسترش و توسعه آن تحقیقات و سرمایه‌گذاری‌های زیادی انجام شود. جالب است بدانید این تولید نوآورانه اولدزموبیل اكنون روی بیش از نیمی از خودروهای
تولید شده جهان ارائه می‌شود.


      توربوشارژ (اولدزمبیل)

این فناوری نیز همانند سامانه انژكتور اولین بار در صنایع نظامی به كار گرفته شد و در سال 1341/ 1962 شركت اولدزمبیل موفق شد اولین نمونه از خودروهای سواری توربوشارژ را در نمونه جت‌فایر به بازار عرضه كند.
آنها توانستند سامانه توربوشارژی كه در هواپیمای اف85 به كار گرفته شده بود را با اصلاحاتی كوچك‌سازی كرده و تحت عنوان پروژه CIDV8215 در جت‌فایر نصب كنند. نتیجه این ابتكار باعث شد این خودرو به قدرت 185 اسب بخار دست پیدا كند. پس از آن سامانه جدید القایی كه حاوی توربوشارژر گارت (Garett) بود نیز
به مجموعه قبلی افزوده شد.

     چهار چرخ متحرك (نیسان/هوندا)

حتی امروزه هم بسیاری از خودروهای سواری قادرند فقط چرخ‌های جلو یا عقب خود را به تنهایی بچرخانند و تصور این‌كه همه چرخ‌ها بتوانند همزمان با هم و در یك راستا بچرخند نیازمند وجود سامانه پیچیده‌ای به‌نظر می‌رسد. در طول تاریخ ساخت خودرو، بسیاری از مهندسان روی این ایده تحقیق كرده‌اند، زیرا این اقدام باعث می‌شد دایره چرخش خودرو بهتر و فرمان‌پذیری دقیق‌تری به همراه داشته باشد.  در این بین اما فقط چند شركت جرأت داشتند از این ایده در تولیدات انبوه خود استفاده كنند. نیسان
اولین بار سال 1361/1982 جسارت انجام آن را امتحان كرد و پس از آن هوندا نیز محصول  WS4Prelude را به بازار معرفی كرد.


     خط مونتاژ (فورد)
تولید خودرو در سال‌های ابتدایی آن به صورت دستی انجام می‌شد و تا زمانی كه یك خودرو به طول كامل آماده عرضه نمی‌شد؛ كارگران سراغ تولید خودروی دیگری نمی‌رفتند. این مساله سبب شده بود سرعت ساخت خودروها بسیار كند باشد. هنری فورد، اولین كسی بود كه مدل اقتصادی خود را كه خط مونتاژ نام‌گذاری كرده بود، معرفی كرد. در این مدل هر كارگر فقط یك كار ساده را انجام می‌داد. این فرایند به فورد امكان داد تا نه تنها نیاز نداشته باشد افراد بیشتری را استخدام كند؛ بلكه برای تولید خودروها زمان كمتری نیز صرف كند. ابتكار جالب و تاریخی هنری فورد سبب شد بتواند به آمار فروش 15 میلیون خودرو در جهان دست پیدا كند.


     هاردتاپ (پژو)
فكر داشتن یك خودروی كوپه كه قابلیت باز شدن سقف نیز داشته باشد ذهن مهندسان خودروساز را از همان ابتدا مشغول خود كرده بود؛ اما آن زمان هنوز فناوری ساختش به‌وجود نیامده بود و این ایده بیشتر جنبه تخیلی داشت.
اما اولین نمونه این نوع خودروها سال 1314/ 1935 در شركت پژو و در محصول 401 اكلیپس برای دوستدارانش ارائه شد. بعد از آن بود كه فورد محصول اسكای‌لاینر را بر اساس همین فناوری به تولید رساند و در سال‌های اخیر نیز شركت مرسدس بنز سری محصولات اس‌ال‌كی خود را به این سامانه مجهز كرده است.


     سامانه تزریق سوخت (مرسدس)
فناوری تزریق سوخت (انژكتور) پیش از به كار گرفته شدن در صنعت خودروسازی در جت‌های جنگنده جنگ جهانی دوم برای اطمینان از فشار پایدار در معرض حركات آزمایشی و تمرینات استفاده می‌شد. با این وجود، این سامانه با تغییراتی برای استفاده در خودروها اصلاح شد. اولین بار خودرویی كه سامانه تزریق سوخت یا همان انژكتور با موفقیت در آن به كار گرفته شد نمونه افسانه‌ای مرسدس اس‌ال300 در اوایل دهه 1330/ 1950 بود. پس از آن بود كه نصب این سامانه به یك استاندارد عمومی تبدیل شد و از آن زمان دیگر هیچ خودرویی با فناوری كاربراتور تولید نمی‌شود.


      فناوری انتقال دائمی متغیرهای گیربكس  (CVT)  (داف)
این فناوری كه راه حل ساده و موثری به نظر می‌رسد اولین بار در سال 1337/ 1958 از طرف شركت خودروسازی داف به جهان عرضه شد. داف كه تولیدكننده كامیون در هلند است توانست با این محصول انقلابی در خودروسازی به‌وجود بیاورد. آن روزها این محصول
روی 600 دستگاه از تولیدات داف نصب و به بازار عرضه شد و امروزه برنامه و تحقیقات گسترده‌ای برای بهبود بازده این نوع جعبه دنده در دستور كار خودروسازانی همچون جنرال موتورز، آئودی،
هوندا و ... قرار گرفته است.


     بدنه فایبرگلاس (شورولت)

یكی از اجزای حیاتی در ساخت خودروها فولاد بود و برای چند دهه هیچ‌كس جرأت نداشت جایگزینی برای آن در نظر بگیرد؛ اما شورولت در سال 1332/ 1953 با اقدامی جسورانه نمونه كوروت (Corvette) را با بدنه فایبرگلاس به بازار عرضه كرد. آن زمان تصور می‌شد این اختراع چندان مورد استقبال قرار نگیرد، با گذشت زمان و توسعه صنایع شیمیایی و همه‌گیر شدن استفاده از فیبر كربن در بدنه خودروها به دلیل استقامت بالا و وزن پایین؛ شورولت توانست پیشگام استفاده از آن در صنعت خودرو شود.


      ترمز ضد قفل ABS (مرسدس)
شركت بوش كه از تولیدكنندگان پیشرو در سامانه‌های الكترونیكی خودرو در جهان به شمار می‌آید، ادعا می‌كند معرفی سامانه ترمز ضد قفل (ABS) و استفاده گسترده از آن از سال 1355/ 1976 توانسته جان میلیون‌ها انسان را نجات دهد. این اختراع كه بیش از 40 سال از حضورش در صنعت خودرو می‌گذرد اولین بار توسط مرسدس و در دهه 1350/ 1970 به مصرف‌كنندگان معرفی شد. حیاتی بودن این اختراع نیز به حدی روشن و واضح بود كه به صورت یكی از استانداردهای مهم ایمنی در خودروها مورد توجه قرار گرفت.


   جعبه‌دنده دو كلاچه (فولكس‌واگن)
هرچند این فناوری آنچنان مدرن به نظر نمی‌رسید؛ اما ابتدا فقط روی خودروهای اسپرت و ورزشی به كار برده می‌شد. پس از آن با تغییرات بسیار زیاد كه سبب كارایی دقیق‌تر و عملكرد بسیار موفقیت‌آمیزی گردید توانست جایگاه خود را در صنعت خودروسازی بیش از گذشته به دست آورده و همه‌گیر شود. فولكس‌واگن اولین بار در سال 1382/ 2003 از آن برای محصولات خود استفاده كرد و امروز تقریبا همه سازندگان خودرو برای حفظ عملكرد بالای محصولات خود از این فناوری
استفاده می‌كنند.