مركز تحقيقات كارآفرين-تك-Entrepreneur Research Center\|سامانه ثبت اختراع\| دانشگاه فنی و حرفه ای - دانشکده فنی و حرفه ای مشهد

امروز: چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

مقام معظم رهبری: - تولید علم و تحقیقات، حیات آینده كشور است.

Nivo Slider Demo

محل فعلی شما : صفحه اصلی

اختراع خرمنکوب نخود مربی فنی و حرفه ای

مربی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کرمانشاه، اختراع خرمنکوب نخود با مخزن مجزای بذر و کاه را برای اولین ‌بار در کشور به نام خود ثبت کرد.


 

 

روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای کرمانشاه اعلام کرد: 'رئوف حیاتی' مربی و سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه ای دالاهو از مربیان با سابقه، فعال و صاحب تجارب ارزنده این اداره کل است که موفق به ساخت خرمنکوب چندکاره نخود به منظور بهبود شاخص های کیفیت در کشاورزی شد و این اختراع در اداره کل ثبت اختراعات به شماره 91686 ثبت شده است.
رئوف حیانی نیز با بیان اینکه ساخت این دستگاه از زمان اجرای ایده تا طراحی و ساخت 2 سال به طول انجامید، گفت: از کاربردهای این دستگاه می توان به انجام عملیات کشاورزی در حین حرکت خرمنکوبی، جداسازی دانه از کاه و ذخیره سازی مخازن جداگانه اشاره کرد.
وی هزینه طراحی و نمونه سازی دستگاه را حدود 60 میلیون ریال اعلام کرد و افزود: دستگاه مذکور قابلیت ارتقا در زمینه بسته بندی و کیسه کردن محصول نخود را نیز دارد.
سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای دالاهو با بیان اینکه این دستگاه زمان و هزینه های برداشت نخود را به یک دوم کاهش می دهد، اظهار کرد: دستگاه خرمنکوب نخود از واحد کوبش، جدایش و یا بوجاری، الواتور دانه، مخزن بذر و مخزن کاه تشکیل شده است.
وی اضافه کرد: مخازن دستگاه مذکور ظرفیت برداشت یک هکتار نخود را دارد که دستگاه‌ به وسیله تراکتور و به صورت کششی به مالبند اتصال داده شده و ازpto تراکتور نیرو دریافت می‌کند.
رئوف حیاتی دانش آموخته رشته مهندسی ماشین های کشاورزی در مقطع کارشناسی ارشد از سال 81 تاکنون به عنوان مربی و سرپرست مرکز در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای کرمانشاه مشغول به خدمت است.
از دیگر طرح های پژوهشی وی می توان به ساخت دستگاه چمن زن برقی، ساخت اگزوز فن کارگاهی و تالیف یک جلد کتاب در زمینه‌ ماشین های کشاورزی اشاره کرد.

به کانال تلگرامی ما بپیوندید:

https://Telegram.me/Iranidea

https://telegram.me/iransherkat