مركز تحقيقات كارآفرين-تك-Entrepreneur Research Center\|سامانه ثبت اختراع\| دانشگاه فنی و حرفه ای - دانشکده فنی و حرفه ای مشهد

امروز: شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷

مقام معظم رهبري: توليد مقاله هدف نيست. اولاً كيفيت مقاله مهم است. از اين مهمتر، جهت مقاله است

Nivo Slider Demo

محل فعلی شما : صفحه اصلی

وزارت علوم از توسعه محصولات دانش بنیان ایرانی حمایت کامل می ‌کند

 

نوآوری-خلاقیت-ایده-دانش بنیان

 

محمد فرهادی درباره حمایت از کالای دانش بنیان ساخت داخل اظهار کرد: همزمان با هفته پژوهش نمایشگاه دستاوردهای پژوهشگران یا فن بازار برپا و قراردادهای مناسبی در این راستا منعقد شده است.
وی اظهار کرد: در سال گذشته دانشگاه ها در این نمایشگاه بیش از 44 میلیارد تومان قرارداد منعقد کردند که پیش بینی می شود این رقم امسال به 100 میلیارد تومان برسد بنابراین این رویداد نیز به نوعی حمایت از تولید محصولات دانش بنیان داخلی است.
فرهادی با بیان اینکه وزارت علوم از فعالیت های ترویجی و فرهنگ ساز در راستای توسعه فعالیت تولیدکنندگان دانش بنیان داخلی برای ارائه محصول دانش بنیان حمایت می کند، افزود: تولیدکنندگان داخلی باید برای آشنایی مصرف کننده داخلی محصول خود را که دارای کیفیتی قابل قبول است، به درستی معرفی کنند؛ در این زمینه تبلیغ و بازاریابی کالا باید انجام شود که این موضوع نیز نیاز به علم و دانش دارد.
وی با بیان اینکه تولیدکنندگان باید در راستای برنامه ریزی درست در زمینه معرفی و عرضه محصول دانش بنیان خود اقدام کنند، ادامه داد: جشنواره «ایران ساخت» از جمله حرکت های مهم برای این هدف است.
وزیر علوم، عدم ورود محصولات خارجی را نیز راهی برای ترغیب مصرف کننده داخلی دانست و عنوان کرد: اگر تولیدکننده داخلی محصولی با کیفیت روانه بازار می کند، برای حمایت از آن باید از واردات کالای خارجی مشابه خودداری شود.
وی گفت: در این زمینه، فرهنگ سازی و آگاهی بخشی عمومی نیز اهمیت بسزایی دارد که جشنواره «ایران ساخت» می تواند نقش مهمی برای ایجاد پلی میان مصرف کننده و تولیدکننده ایرانی ایفا کند.
«جریان سازی و تولید محتوا برای فضای مجازی مرتبط با چرخه تجاری سازی، کارآفرینی و اقتصاد دانش بنیان»، «حمایت از خدمات و تولیدات دانش بنیان ساخت ایران»، «ساماندهی واردات بی‌رویه و ارج نهادن به کالاها و محصولات ایرانی با کیفیت» و همچنین «کمک به برجسته سازی (نشان تجاری) کالاهای مرغوب ایرانی» ازجمله اهداف برگزاری جشنواره ملی فرهنگی هنری «ایران ساخت» است.
این جشنواره در بخش ادبیات، هنرهای تجسمی، رسانه های دیداری و شنیداری، رسانه های دیجیتال و ایده بازار به همت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری و با شعار «فناوری ایرانی، کسب و کار ایرانی» از 16 تا 18 دی‌ماه سال جاری برپا می‌شود.
علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این جشنواره می توانند به وب‌سایت www.iransaakht.ir مراجعه کنند.

به کانال تلگرامی ما بپیوندید:

https://Telegram.me/Iranidea

https://telegram.me/iransherkat